Kripto borsalar, Kanada’daki düzenlemelere karşı farklı aksiyonlar alıyor

Coinbase, ülkede kripto para borsalarına uygulanan kuralların katılaştırılması kararıyla, Kanada’da devam etme konusunda düzenleyicilerle görüşüyor. Bununla birlikte rakibi Binance’in ülkedeki işlemlerini durdurması muhtemel duruyor.

ABD merkezli Coinbase, Kanada’da iş yapmaya devam etmek için gerekli lisansı almayı düşünüyor.

Coinbase’in İletişim Yöneticisi Elliott Suthers, CoinDesk’e yaptığı açıklamada şunları söylüyor:

Bununla birlikte kurucusu bir Kanada vatandaşı olan Binance, borsanın “henüz kesin planlar yapmadığını” söylüyor. Bu yazının yayımlanmasından sonra CoinDesk’e ulaşan başka bir Binance sözcüsü ise borsanın “Kanada Menkul Kıymetler yöneticileriyle aktif olarak iletişimde olduğunu” belirtti.

Kanada, katılaştırılacak kripto kurallarına rağmen devam etmek isteyen şirketler için 24 Mart’a kadar süre vermişti. Kripto borsası OKX, bu ayın başlarında Kanada’dan çekildiğini açıklayan şirketlerden olmuştu.

Crypto.com Kanada’da kalmaya devam edeceğini açıklarken Blockchain.com, ülkedeki işlemleri sona erdireceğini bildirdi. Müşterilerine işlemleri durduracağını açıklayan diğer bir isim Deribit oldu.

Kraken’in ise yakın zamanda açıklama yapması bekleniyor.

22 Şubat’ta açıklanan yeni düzenleyici kurallar, gözetim altında tutulan varlıkların ayrıştırılmasını gerektiriyor. İpotek, bazı trade’ler ve kredili menkul kıymet işlemlerindeki kurallar da katılaşıyor.

Bu makale ilk olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir