Kripto piyasasında düşüş devam ediyor

Kripto para piyasası toplam değeri (TOTALCAP), 955 milyar dolar desteğine düştü. Bitcoin (BTC), en yakın destek seviyesine hızla yaklaşıyor. ImmutableX (IMX), yatay dirençten ret yedi.

Mt. Gox Yatırım Fonu, Eylül ayında alacağı Bitcoin’i elinde tutacağını duyurdu. Twitter CEO’su Elon Musk, Twitter’ın Bitcoin’i benimseyerek dünyanın en büyük finans kurumu haline gelebileceğini belirtti.

Kripto Para Piyasası Sonunda Desteğe Ulaştı

Kripto para piyasası toplam değeri (TOTALCAP), 21 Şubat’ta 1,04 trilyon dolar üstüne deviasyondan sonra düşüşe geçti. Ardından ise 1 Mart’ta bu bölgeyi direnç olarak onayladı.

9 Mart günü ise TOTALCAP, 955 milyar dolar desteğine ulaştı.

Eğer sıçrama gerçekleşirse TOTALCAP, 1,04 trilyon dolar direncini tekrar test edecektir. Ancak kırılım gelirse 0.5 Fib düzeltme desteği olan 915 milyar dolara geri çekilecektir.

Bitcoin Desteğe Doğru Düşüyor

Bitcoin fiyatı, 24 Şubat’ta yükselen destek çizgisini kaybetti ve 1 Mart’ta bu çizgiyi direnç olarak onayladı. Bu süreçte ayrıca 23.800 dolar bölgesi de direnç olarak onay aldı.

BTC fiyat hareketi ve teknik göstergeler, düşüşe işaret ediyor. Kırılımın haricinde fiyat 23.800 dolar üstüne deviasyon yaşadı ve RSI, negatif uyumsuzluk üretti.

Lider kripto para fiyatı için 0.5 Fib düzeltme desteği olan 20.850 dolara düşüş ihtimali mevcut.

Ancak eğer tekrar ralli başlarsa BTC fiyatı 23.800 doları test edecektir.

ImmutableX (IMX) Ret Yedi

IMX fiyatı, 15 Şubat’ta 1,25 dolar direncinden ret yedikten sonra düşüşe başladı. Bu ret ile beraber bir süredir devam eden yükseliş son buldu. Düşüşten önce günlük RSI’da da negatif uyumsuzluk ortaya çıktı.

Popüler kripto para birimi, 8 Mart’ta düşük tepe oluşturdu ve aşağı yönlü hareketine devam etti.

Eğer düşüş devam ederse en yakın destek bölgesi, 0.5 Fib düzeltmesi olan 0.83 dolarda yer alıyor.

Ancak 1,25 dolar bölgesini tekrar geçerse IMX 1,70 dolara doğru harekete geçecektir.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir