Shanghai güncellemesi öncesi stake ETH çekme işlemleri son aşamaya geldi

Ethereum ağının PoS mekanizması için önem arz eden Shanghai yükseltmesinde son aşamaya gelindi. Goerli test ağında stake edilen ETH’lerin çekildiği kaydediliyor.

ETH geliştiricileri, 7 Şubat’ta Shanghai için testlerin başlatılacağını bildirdi. Şimdiye kadar stake işlemleri test edilirken son aşama olan çekim işlemleri de tamamlandı. Gelişmeler sonrası, merakla beklenen Shanghai için yol haritası giderek netleşiyor. Shanghai yükseltmesinin Nisan ayında Ethereum ağında etkinleştirileceğine dair beklentiler ön planda.

2020 yılından bu yana birçok yatırımcı ve kurumsal şirket, Beacon zincirinde kilitli ETH stake ediyor. Şimdi Shanghai yükseltmesi, Beacon Chain’de kilitli olan stake edilmiş ETH’lerin aşamalı çekimine izin verecek. Test ağı olan Goerli’nin başarıyla tamamlanmasının ardından ana ağda hard fork gerçekleşmesi bekleniyor.

Goerli test-neti, ETH çekme işlemlerinin düzgün bir şekilde çalıştığına dair test için son fırsattı. Şimdi Ethereum geliştiricilerinin, ana ağda Shanghai yükseltmesinin tarihini belirlemek için bir araya gelmesi bekleniyor. İki haftada bir yapılan son görüşme sırasında Ethereum geliştiricileri, ilk plan olan Mart ayından ufak bir sapma olacağını öngörmüştü.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*