Bu 4 Altcoin Piyasayı Ters Köşe Yaptı: Performansları Şaşırtıyor!

Son ayı piyasasının en kötü çöküşlerine tanık olan altcoin projelerinin tokenleri steroidler gibi pompalanıyor. Bu tokenlerin, herkesi şaşkına çeviren bu fiyat hareketleri bazı soruları da gündeme getirdi. Bu soru: ‘Bunun arkasında ne var? Bir kripto para araştırmacısı ise bu hareketlere ilginç bir tepki verdi!

Kripto araştırmacısı: Böyle bir boğa piyasası istediğinize emin misiniz?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçen yıl bazı altcoin projeleri dramatik bir çöküş yaşadı. Öyle ki bunların etkileri kripto piyasasında derin izler bıraktı. Bu olumsuz imaj, kış piyasasının uzamasına ve düzenleyici baskıya neden oldu. Bununla birlikte, şimdi bu alcoin projeleri pompalanmaya başladı. Bu rallinin gerçek katalizörleri belirsizliğini koruyor. Ayrıca, durum yatırımcılar için kafa karıştırıcı bir görünüm arz ediyor.

İsveçli ünlü kripto araştırmacısı, Arcane Assets’in kurucu ortağı ve Starknet yönetim kurulu üyesi Eric Wall, çökmüş altcoin projeleriyle ilişkili varlıkların eşzamanlı pompalanması serisini yorumladı. Wall, “Bu boğa piyasasını istediğinize emin misiniz?” diyerek ilginç bir tepki verdi.

Bu 4 altcoin roketliyor, kafalar karışık!

Eric Wall, kripto meraklılarının FTX Token (FTT), Terra (LUNA), Celsius Network (CEL) ve Hex (HEX) fiyatlarının fırlamasıyla başlayan bir “boğa piyasası” isteyip istemediklerini soruyor. Geçtiğimiz ay FTT fiyatı dört kattan fazla arttı. Bu süreçte altcoin fiyatı %352 arttı ve 4,53 dolar ile yılın zirvesine ulaştı. Yalnızca son 24 saat içinde token %29 artış gösterdi.

Artık feshedilmiş olan kripto kredi kuruluşu Celsius Network’ün temel yerel hizmet kripto para birimi olan CEL, son 30 günde %128,3 oranında değer kazandı. Böylece, Nisan ayından bu yana yanına yaklaşamadığı seviyelere yükseldi. Son olarak, çökmüş olan Terra ekosisteminin varlığı olan LUNA bir gecede %35 artış gösterdi. Do Kwon’un Blockchain’inin tokenı, neredeyse piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimine geri dönecek.

SEC FTX 2.0’a yeşil ışık yaktı mı?

Bu arada, Hex ve Richard Heart’ın uzun süredir rakibi olan Wall, X açıklamasına yapılan yorumlarda Hexicans tarafından hemen saldırıya uğradı. “Yasal bir DeFi altcoin tokeninin” çökmüş protokollerin varlıklarıyla birlikte anılmaması gerektiğinde ısrar ediyorlar.

Pompanın nedeni yalnızca FTT için açık. ABD SEC başkanı Gary Gensler, yeni liderlik altında potansiyel bir FTX yeniden başlatma koşullarını belirttiği için token son 12 ayın tüm kayıplarını sildi. Gensler, FTX 2.0’ın dümende eski NYSE Tom Farley ile başlatılabileceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x