CHP’nin kalesi elden gidiyor mu? Son anketten herkesi şaşırtacak sonuç

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere yaklaşık 130 gün kala siyası partiler adaylarını belirlemek için hummalı bir çalışma içine girdi. Kamuoyu araştırma şirketleri de yaptıkları anketleri paylaşmaya devam ediyor.

ASAL Araştırma şirketleri de Eskişehir, İzmir ve Mersin’de bu ay içinde yaptığı Siyasi Eğilim Araştırması sonuçlarını yayımladı.

Ankete katılanlara Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i genel olarak değerlendirdiğinizde ne ölçüde başarılı buluyorsunuz sorusu yöneltildi. Ankete katılanların yüzde 34’ü başarılı bulduğunu beyan ederken, başarısız bulanların oranı yüzde 29’da kaldı.

Çok başarılı bulanların oranı yüzde 11 iken, çok başarısız bulanların oranı da yüzde 7 olarak ankete yansıdı. Ne başarılı ne değil diyenlerin oranı 10.6 olurken, 8.4 ise bu soruya yanıt vermedi.

Bu pazar bir yerel seçim olsa Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e oy verir misiniz sorusuna oy veririm diyenlerin oranı yüzde 40.2 olurken, oy vermem diyenlerin oranı yüzde 36’da kaldı. 10.4 kişi cevap yok yanıtının verirken, belki veririm belki vermem diyenlerin oranı 13.4 olarak çıktı.

En ilginç sonuçlar ise İzmir’den geldi. CHP’nin kalesi olarak gösterilen illerin başında yer alan İzmir’de bu pazar bir yerel seçim olsa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e oy verir misiniz sorusu yaneltildi.

Ankete katılanların yüzde 48’i hayır veremem derken, yüzde 31.5’i veririm yanıtını işaretlettirdi. Yüzde 12’lik kesim belki veririm belki vermem derken, yüzde 8.5 ise cevap yok dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i genel olarak değerlendirdiğinizde ne ölçüde başarılı buluyorsunuz sorusuna yüzde 34.5 başarısız bulurken, başarılı bulanların oranı 24.5’te kaldı. Çok başarız diyenler yüzde 11, çok başarılı diyenler ise yüzde 8’lik dilimi oluşturdu. Ne başarılı ne değil diyenler yüzde 13, cevap yok diyenler de yüzde 9’da kaldı.

Bu pazar yerel seçim olsa Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e oy verir misiniz sorusuna yüzde 45.5 oy vermeyeceğini belirten oy veririm diyenlerin oranı yüzde 35’te kaldı. Yüzde 10 belki veririm belki vermem derken, yüzde 9.5 ise yanıt yok sıkkını tercih etti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i genel olarak değerlendirdiğinizde ne ölçüde başarılı buluyorsunuz sorusuna yüzde 33.5 başırısız yüzde 23 başarılı buldu. Çok başarısız diyenlerin oranı yüzde 9.5 olurken, başarılı bulanlar yüzde 8.5’te kaldı. Yüzde 16.5 ne başarılı ne değil derken, yüzde 9’luk dilem soruyu yanıtlamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x