Demokrat Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Salih Uzun olduğu iddia edildi

Demokrat Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan adayının İzmir Milletvekili Salih Uzun olacağı bilgisi siyaset kulislerine yansıdı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın katılımıyla hafta sonunda düzenlenecek İzmir il kongresinde, partinin İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak İzmir Milletvekili Salih Uzun’un ismini açıklayacağı öne sürüldü.

Pazar günü yapılacak Demokrat Parti İzmir 16. İl Kongresi öncesi açıklamalarda bulunan DP Genel İdare Kurul Üyesi Osman Varol, DP Genel Başkanı Uysal’ın İzmir’e büyük önem verdiğini vurguladı.

“Sahil Uzun’un adayımız olması yönünde genel bir teveccüh var”

Haber Ekspres’in aktardığı habere göre Varol, “İzmir, partimiz açısından özel bir öneme sahip. Taşında, toprağında eserlerimiz ve hizmetlerimiz var. Yerel yönetimlerde görev yapmış belediye başkanlarımızın başarıları halkımızın hafızalarına altın harflerle kazındı. Kentimiz için partimizin adına yakışan bir belediye başkan adayının belirlenmesi için ciddi bir çalışma yürütülüyor. İzmir Milletvekili Sahil Uzun’un adayımız olması yönünde genel bir teveccüh var. Ben Genel İdare Kurul Üyesi olarak çok sıcak bakıyorum. Siyasi duruşu, sıcak yaklaşımı ve kentimizdeki seçmenle olan iletişimi gibi partimizin baz aldığı kriterler açısından baktığımızda Uzun’un ismi diğer konuşulan isimlere göre açık ara önde. Ben Milletvekili Salih Uzun’un isminin İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayımız olarak açıklanmasından onur duyarım. Biz elimizden gelen desteği sonuna kadar veririz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x