Ekşi Sözlük’te pedofili skandalı: Bakanlık harekete geçti

Kayıtlı üyelerin paylaşım yaptığı sosyal medya platformu Ekşi Sözlük’te mide bulandırıcı bir olay yaşandı.

Platform üyesi bir yazar, bir başka üyenin kendisine gönderdiği “bebeğe istismar” görüntüleri üzerine Ekşi Sözlük’te konuyla ilgili bir paylaşım yapmak istedi. İğrenç olayı kamuyouna duyurmaya çalışan yazar, platform tarafından engellediğini iddia ederek, skandalı, X’te paylaştı.

Paylaşımın ardından olay sosyal medyada hızla yayılarak büyük tepkilere neden oldu. Tepkilerin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti.

Bakanlık, bebek istismarı iddiasına ilişkin inceleme başlattı ve açıklama yaptı.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Sosyal medyada bir şahsın bir bebeği istismar ettiğine yönelik görüntülerin bulunduğu iddialarına ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Emniyet birimleri ve Bakanlık ekiplerimiz ihbarın ardından hemen harekete geçmiştir. Şahsa yönelik kimlik ve adres tespit çalışmaları devam etmektedir.

Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz söz konusu içerikler ile ilgili erişim engeli ve şahıs hakkında suç duyurusunda bulunulması için gerekli süreçleri başlatmıştır. Şahsın kimlik tespiti yapılır yapılmaz ilgili adımlar ivedilikle atılacaktır.

Bu vesileyle tekrar ifade etmek isteriz ki, çocuklarımızın üstün yararı temel ilkemizdir. Bunun ihlal edilmesi ihtimali, çocuklara yönelik en ufak istismar şüphesi bizim için ihbar niteliğindedir. Her zaman bu doğrultuda hareket etmekteyiz, aynı hassasiyetle hareket etmeye de devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x