Gökhan Zan’dan CHP’ye “Hatay” tepkisi: “Neyin egosu”

6 Şubat depremlerinde en çok yıkım yaşayan kentlerin başında Hatay geldi. Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel ve Hatay’da yaşayan Gökhan Zan o dönem yaptıkları yayınlar ve çağrılarla Hatay’a dikkat çekerek bölge halkının takdirini kazanmıştı.

Seçim zamanı kendisine İYİ Parti’den teklifi değerlendiren Gökhan Zan ikinci sıradan milletvekili adayı olmuş ancak Meclis’e girememişti. Daha sonra partiden istifa eden Zan, “Bilindiği üzere siyasete girme nedenim Hatay’a destek olabilmek, deprem gibi ağır bir felaketin ardından Hataylı kardeşlerimin sesini Meclis’te duyurabilmekten ibaretti. Gelinen noktada siyaset arenasında bunun pek de mümkün olmadığını görmemden hareketle İyi Parti’den istifa ediyorum” açıklamasını yapmıştı.

Halk TV’de İsmail Küçüçükkaya’nun sunduğu Yeni Bir Sabah programına katılan Gökhan Zan bölgede yaşananları ve güncel olayları değerlendirdi. CHP’nin Lütfü Savaş’ı yeniden aday göstermesine tepki gösteren Zan, “Ceketimi assam kazanırım diyen Lütfü Savaş neyin egosunu tatmin ediyor?” ifadelerini kullandı.

Zan canlı yayında yaptığı açıklamada, “Zafer Partisi Genel Başkanı Sayın Ümit Özdağ aradı. Sürpriz bir telefon oldu. Hatay’dan aday olmamı istedi büyükşehire. Hem ülkede hem memleketinde sevilen bir insan olduğumu vurguladı. Nezaketen de çok teşekkür ettim. Bölen tarafta olmak istemediğimi vurguladım. Kibarca reddettim.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x