Hindistan’daki tünelde dokuz gündür mahsur kalan işçilerle ilk iletişim

Hindistan Uttarakhand Eyalet Başbakanı Pushkar Singh, yol çalışması sırasında çöken tünelde mahsur kalan işçilerle bugün görüntülü görüştüklerini ve durumlarının iyi olduğunu belirtti. Mahsur kalan işçilerin sürekli ayakta durduklarını ve sondaj çalışmaları devam ederken kendilerine güvenli bir bölge oluşturdukları ifade edildi.

ENDOSKOPİK KAMERA İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Eyalet Başbakanı Singh, kurtarma çalışmaları boyunca gıda, su ve oksijen için kullanılan büyük çaplı çelik borular aracılığı ile bir endoskopik kamera sistemi kurduklarını ifade etti. Yerel basın mahsur kalan işçilerin sayısının 41 olduğunu belirtirken, Hintli kurtarma ekipleri ise kurtarma çalışmaları çerçevesinde farklı bir bölgeden kazmaya başladıklarını ifade etti.

Yetkililer, Uttarakhand eyaletindeki 4,5 km’lik tünelde 12 Kasım’da erken saatlerde çökmesinden bu yana mahsur kalan adamların ışık, oksijen, yiyecek, su ve ilaçlar stoklarının az kaldığı gelen bilgiler arasında.

Yetkililer tarafından Cuma günü yapılan açıklamada, bölgeye getirilen yeni bir sondaj makinesinin işçileri güvenli şekilde çıkarmaya yardımcı olacağı ifade edilmişti.

KAYNAK: REUTERS, DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x