Kalp Kırıklıklarıyla Dolu Ayrılıklar Yaşayanların Yalnız Olmayı Tercih Etmesinin 10 Sebebi

Sana bu içerikte sonu kötü biten bir ilişki deneyimden sonra aslında yalnızlığın da bir tercih meselesi olduğunu anlamanın birkaç yolundan bahsettik. Sen kendi halinin en güçlü versiyonusun, bunu hiç unutma! ?

1. İyileşme sürecinde kendi içsel dünyana dönmek sana kendini daha iyi hissettirecek.

Ayrılık süreci nasıl olursa olsun duygusal bir travmadan çıkmış olmandan dolayı kendini toparlamaya ihtiyacın olabilir. Duygusal ihtiyaçlarını bastırmak yerine ne kadar kuvvetli ortaya çıkarırsan o kadar en iyi halinle geri dönebilirsin!

2. Güvenli bölgeni bulmaya çalışma, inşa et!

Güvenini kıran bir ilişkin bitti ve tekrar insanlara güvenmek konusunda çok büyük korkuların olabilir fakat ayakların yere sapasağlam bastığı sürece senin tekrar güvenini kırmaya kimse cesaret edemeyecek! Kendi güvenli bölgeni inşa et ve kalbinde kimin kirada kimin ev sahibi olarak oturacağını iyi tart! 🙂

3. Dolu depolama alanını boşalt, kendinin en iyi versiyonunun güncellemesi geldi!

Ayrılık sonrası depresyonu atlattığına göre sıra geldi kendini keşfetmeye! Dökülen gözyaşlarının okyanusunda kulaç atma keyfi de bir başka oluyor! Korkusuzca yüzmek sana çok yakışacak, sadece derede mi okyanusta mı yüzmek istediğine karar ver!

4. Vicdanın rahatsa gerisinin hiçbir önemi yok!

Yalnız olmak, zorunlu olduğun bir durum değil tercih meselen olsun! Bu hayatta senden değerli hiç kimse olmamalı ve biten bir ayrılık sonrası vicdanın rahatsa tek önem verdiğin iç huzurun olsun. Başkalarını da vicdanı affetsin!

5. Önceliklerinizi yeniden gözden geçirme sürecinde sadece kendinize odaklanın.

Yalnız olduğun her an önceliklerini belirlemen için çok güzel bir fırsata dönüşebilir. Neyi hak ettiğine karar vermek için sakin bir günde hobilerin eşliğinde önceliklerinin keşfine çık ve aslında yalnız olmadığını, içinde senden bir sürü olduğunu göreceksin.

6. Seçilen değil her zaman seçen kişi ol!

Bir kere en iyi versiyonunu gördükten sonra kendine olan güvenine inanmayacaksın! Yalnızlığını en büyük silahına dönüştür ki kimsenin seni üzmesine izin vermek zorunda kalma…

7. Duygusal ruh hali içinde olman sana yalnızlığı tercih ettirebilir. ?

Tabii ki de ilk altı madde kadar mantıklı düşünemeyebilir ve duygusal ruh haline yenik düşebilirsin. Böyle durumlarda kendi duygusal ruh halini kabullenmen ve yeniden düzene girene kadar yalnız kalman çok daha doğru bir tercih olacaktır.

8. Uzun bir yalnızlık süreci, bağımsız davranmaya alışman demektir…

Bir ilişki içinde olmak sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Kısıtlamalar, ayak uydurmalar, sınırlarından taviz verme vb. derken şimdiden darlandığını biliyorum! Birine ayak uydurmak bu aşamadan sonra biraz zor olabilir, geçmiş olsun! ?

9. Geçmişini süzgeçten geçirdiğinde anlıyorsun nerede hata yaptığını…

Uzun bir yalnızlık süreci insana geçmiş hatalarının da farkına varmasına neden oluyor. Her zaman her hatanı kabullenmek zorunda değilsin ve kabulleniş için zamana ihtiyacın olabilir. Aynı hataları tekrarlamamak için eleğini güzel seçmeni öneririm. ?

10. Kurabileceğin en güçlü bağ, kendinle olandır! ?

Son olarak bu yalnızlık sürecinde kendinle kurduğun derin bağın güzelliğine ve sana hissettirdikleri karşısında şok olacaksın! Özür dilemen gereken biri varsa o da bunca zaman değerinin farkında olmayan kendinedir. Kişisel büyümen karşısında herkes şok olacak!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x