Yerel Seçim Öncesi ‘İttifak’ Çalışmaları Hızlanıyor: Meral Akşener ve Özgür Özel Biraraya Geliyor

Sözcü TV’ye bağlanarak açıklamalarda bulunan Saygı Öztürk, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in önümüzdeki günlerde CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile biraraya geleceği ve bu görüşmede Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler hakkında ittifak konusunun da masaya yatırılacağını iddia etti. 

Mart 2014’te yapılacak yerel seçimler öncesinde kulisler de hareketlenmeye başladı.

Özellikle genel seçimde ittifak oluşturan CHP ve İYİ Parti’nin bu seçimde nasıl bir tavır takınacağı merakla bekleniyor.

Cumhur İttifakı tarafında AK Parti-MHP işbirliğinin devam etmesi beklenirken gözler muhalefete çevrilmiş durumda.

CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel, ‘ittifak’ için ısrarcı olacakları sinyalini verirken Ankara kulislerini hareketlendiren bir iddia ortaya atıldı.

Sözcü Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, CHP lideri Özel ile İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in bir araya geleceğini belirtti.

Sözcü TV’ye bağlanarak açıklamalarda bulunan Saygı Öztürk şu ifadeleri kullandı:

‘CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti lideri Meral Akşener’i ziyaret edecek. Bu ziyaret muhtemelen çarşamba günü gerçekleşecek. Bu görüşmeden önümüzdeki yerel seçimle ilgili konular ele alınacaktır. İki partinin ittifak konusu ve İYİ Parti’nin tutumu ikili zirvede konuşulacaktır. Söz konusu ziyaretin ardından ‘Hayırlı olsun’ ziyareti için de daha sonra CHP Genel Merkezi’ne gidebileceği bilgisini de aldım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x